Fenntarthatóság

Az alapítvány gyümölcsfeldolgozó üzeme döntő fontosságú az alapítvány fenntarthatóságához. Célunk, hogy a gazdaságban megtermelt gyümölcsöt az alapítvány a lehető legnagyobb hozzáadott értékkel és a legmagasabb minőség elérésével értékesítse. Ennek érdekében a gazdaság az elmúlt években gyümölcsöseit újratelepítette. Az új telepítések 2-3 éven belül fordulnak termőre. A gyümölcsfeldolgozó üzem működésének a tapasztalatai szükségessé tették az alkalmazott technológiák korszerűsítését, új sterilizálási eljárások bevezetéséhez szükséges fejlesztéseket is. Mindezek lehetővé teszik az üzem kapacitásának a növelését, a gyártási paletta szélesítését. A jövőben lehetőség nyílik a saját ökológiai (bio) gyümölcsök feldolgozása mellett felvásárolt szokványos gyümölcsök feldolgozására, vagy bérfeldolgozásra is.

A klimatikus viszonyok megváltozása szükségessé tette az öntözhető területek növelését, a meredek területeken új kultúrák telepítését a termelés kockázatainak a csökkentése érdekében.

Az autista alapítványunk a szociális szolgáltatásaihoz szükséges források előteremtéséhez hazákban újszerű megoldásként a pályázati tevékenység, az adománygyűjtés mellett a munkát helyezi a középpontba. A gyermekének elhelyezést kereső nyugdíjas szülő önkéntes munkájával, jelenlétével aktívan hozzájáruljon mind a fenntartáshoz, mind a közösség életéhez. A hazai szokástól eltérően a szülő a gyermekéről gondoskodó szervezetet nem megfizetett csomagmegőrző szolgálatként kezeli, amely megszabadítja fogyatékos gyermeke terhének cipelésétől, hanem munkájával maga is a családszerű közösség aktív, segítő szereplőjévé válik. Így rálát gyermeke sorsának alakulására, segíti a vele korábban összenőtt gyermeke önállósodását, elszakadását. Ezzel kettős célt érünk el. A szülő a közösségi életben való részvételével segíti az autista védencek fejlődését, önállósodását, másrészt fizikai, szellemi, értékesítő munkájával, hitével hozzájárul a forrásteremtéshez, a fenntartáshoz.

Alapítványunk 2004-től tagja a Magyar Biokultúra Egyesületnek, megalakulásától a Dél Mátrai Leader Közösségnek, alapító tagja az AOSZ Majorháló szervezetének, ez év elejétől a Szociális Farm Szövetségnek. Gazdaságunk idén megkapta a kistermelői minősítést, amelytől a NÉBIH adminisztrációs terheinek a csökkentését, értékesítési, pályázati lehetőségeink növekedését várjuk. Termékeinket Budapesten a Biokultúra MOM ökológiai piacán évek óta alapítványunk standján, valamint kistermelői piacokon és csomagküldő szolgálatokkal értékesíthetjük.